۸ نکته کلیدی در هنگام انتخاب و خرید دستگیره کابینت

۸ نکته کلیدی در هنگام انتخاب و خرید دستگیره کابینت

همه ما دوست داریم بهترین ها را در محیط زندگی خود داشته باشیم و متناسب با بودجه ای که صرف می کنیم بهترین نتیجه را نیز داشته باشیم. دانستن نکاتی ساده و کاربردی در انتخاب و خرید ابزار و یراق آلات می تواند به ما کمک کند تا درباره گزینه نهایی آسان تر تصمیم بگیریم و با خیالی آسوده هزینه کنیم.

نکات کلیدی در انتخاب و خرید دستگیره کابینت

  • در انتخاب دستگیره سلیقه شخصیتان را در نظر داشته باشید و ابتدا سبک مورد پسند خود را انتخاب کنید. با دانستن این موضوع بهتر می توانید تصمیم بگیرید که چه دستگیره ای مورد نیاز شماست و کجا می توانید آن را نصب کنید.
  • در هنگام انتخاب دستگیره به قطر، طول و ابعاد آن دقت کنید تا برای کابینت و کمد مورد نظرتان از سایز استاندارد استفاده کنید.
    دستگیره های چوبی می توانند کمی ضخیم تر و بزرگ تر از دستگیره های فلزی باشند چرا که به لحاظ استحکام در برابر فشار مقاوم باشند.
    دراورها و میزهای کشویی پهن تر از ۴۵ سانتی متر معمولا به ۲ دستگیره نیاز دارند. در حالی که برای دراورهای کوچکتر فقط ۱ دستگیره کافی است.
  • دراورهایی که به ۲ دستگیره نیاز دارند معمولا به اندازه ۶/۱ام طول دراور از دو طرف نصب می شوند.
  • دستگیره های تکپیچ باید کمی بالاتر از مرکز عمود باشند چون اگر دقیقا وسط باشند در حالت ایستاده پایین تر از مرکز عمود به چشم می آیند.
  • هرگز دستگیره تکپیچ را در گوشه در نصب نکنید. فرض کنید درب کمد یا کابینت شما ۴ گوشه دارد، محل نصب دستگیره در بین ۲ گوشه است.
  • انواع دستگیره های موجود در بازار هر کدام مناسب کاربرد ویژه ای هستند. دستگیره هایی که انتخاب می شوند ممکن است برای کاربری آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، اتاق پذیرایی یا هر محیط دیگری استفاده شوند. بنابراین در هنگام خرید باید دقت کنیم که می خواهیم این دستگیره ها را در کجا نصب کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
برو به بالا